Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Blog

Základným faktorom, ktorý potencionálneho záujemcu dokáže priviesť na obhliadku Vašej nehnuteľnosti sú kvalitné profesionálne fotografie, ale hlavne perfektne spracované video, či 3D prehliadka, a v neposlednom rade popis nehnuteľnosti, ...


Predať nehnuteľnosť nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Nafotiť nehnuteľnosť a vložiť inzerát na internet zvládne dnes každý. Vysporiadať sa však s komplikovanou legislatívou a meniacou sa administratívou, to si  už  vyžaduje nemalé úsilie a  veľa času. A čas sú predsa peniaze…
V rozvinutom zahraničí to je bežná prax,že si klienti vyberú jednú realitnú kanceláriu.

Táto realitná kancelária sa naplno venuje predaju ich nehnuteľnosti s exkluzívnou zmluvou. Na Slovensku je však realita opačná. Dôvody prečo ľudia nechcú exkluzívne zastúpenie sú zväčša v neinformovanosti o jej výhodách, alebo zlých skúsenostiach u neserióznych realitných maklérov.


V 10 bodoch si v skratke prejdeme ako prebieha predaj/ kúpa nehnuteľnosti cez profesionálnu realitnú kanceláriu. Tento proces možno rozdeliť na 2 časti na prípravnú fázu a na realizačnú (predajnú fázu).


Ako na predaj

21-12-2023

Ak chcete predať nehnuteľnosť a nie len predávať tento článok je určený práve Vám. Celý tento proces je prehľadne v krokoch predstavený čo všetko predaj nehnuteľnosti prinesie.


Chcete prenajať byt? Určite ste z rozprávania priateľov počuli veľa príbehov a skúsenosti čo si zažili. Aj táto možnosť si trocha prilepšiť nesie veľa nástrah. Viac ako 50% prenajímateľov má, alebo malo problémy s nájomníkmi. Načo si dať pozor a načo netreba určite zabudnúť sa dozviete v tomto článku.


Predaj akejkoľvek nehnuteľnosti sa nezaobíde bez obhliadky. Z pohľadu predávajúceho je vhodné dodržať niekoľko zásad. Je dokázané, že pri kúpe nehnuteľnosti zohrávajú silnejšiu rolu emócie ako logika.Výšku poplatkov na katastri určuje sadzobník zákona o správnych poplatkoch. Medzi najdôležitejšie položky patria: Základné informácie z katastra, vklad do katastra, ďalšie informácie z katastra


Ponuka realitných kancelárií je široká a pestrá, podľa čoho si vybrať tú správnu pre Vás? Ešte aj dnes medzi realitnými kanceláriami nájdete množstvo „dinosaurov“, ktorí nestíhajú reagovať na neustále sa meniace a rastúce nároky klientov. Buďte moderní a „in“ a nechajte si od našich profesionálnych maklérov poradiť, ako zvýšiť šance na úspešný predaj, prenájom..!


V zmysle § 774 Občianskeho zákonníka sprostredkovateľská zmluva je zmluva, v ktorej sa jedna strana (realitná kancelária, sprostredkovateľ) zaväzuje vyvíjať činnosť, ktorá vedie k tomu, aby druhá strana (záujemca, predávajúci) mala príležitosť uzavrieť určitú zmluvu s treťou osobou a záujemca sa zaväzuje poskytnúť sprostredkovateľovi odmenu, ak činnosťou sprostredkovateľa došlo k uzavretiu zmluvy.


Byt – Byt je miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu trvalo určené na bývanie a môžu na tento účel slúžiť ako samostatné bytové jednotky.
...


Pri predaji nehnuteľnosti, ktorú ste nadobudli na základe prevodu vlastníckeho práva platí, že ak ste boli vlastníkom nehnuteľnosti po obdobie kratšie ako päť rokov, ste povinný zaplatiť. daň z príjmu (lehota sa začína počítať od vkladu do katastra nehnuteľností).


Je radosť bývať v novom, vysnívanom byte alebo v domčeku a aby Váš dobrý pocit nič neprekazil, pripravili sme pre Vás zhrnutie, aké daňové povinnosti máte, keď ste nadobudli novú nehnuteľnosť minulý rok.