Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Ako prebieha spolupráca


V 10 bodoch si v skratke prejdeme ako prebieha predaj/ kúpa nehnuteľnosti cez profesionálnu realitnú kanceláriu. Tento proces možno rozdeliť na 2 časti na prípravnú fázu a na realizačnú (predajnú fázu).

Príprava

1. FYZICKÁ OBHLIADKA NEHNUTEĽNOSTI

Nikto nemôže profesionálne predávať niečo čo nevidel. Preto vždy je potrebné fyzickú obhliadka nehnuteľnosti.

2. CENOVÁ ANALÝZA A KONTROLA VLASTNÍCKYCH VZŤAHOV

Preveríme aktuálne konkurenčné ponuky a stanovíme trhovú predajnú hodnotu nehnuteľnosti. Skontrolujeme, aktuálny stav nehnuteľnosti či sa zhoduje so skutočným právnym vzťahom.

3. DOHODA O SPROSTREDKOVANÍ

Sprostredkovateľská zmluva je potrebná pre legálny predaj, prenájom nehnuteľnosti. Táto zmluva musí obsahovať.

  • Vymedzenie a predmetnej nehnuteľnosti a vlastníckych práv
  • Stanovenie ceny predaja, prenájmu
  • Výšku provízie za poskytnuté služby
  • Dohodnutie podmienok a postupu predaja, obhliadky..
  • Doba trvania sprostredkovania pri exkluzívnej spolupráci

4. PROFESIONÁLNA PREZENTÁCIA

Profesionálne nafotenie, homestaging, vytvorenie video-obhliadky a 3D-obhliadky patria k profesionálnej prezentácií. Toto zabezpečí taktiež odborník s profesionálnym vybavením.

Ak je všetko pripravené, marketér spracuje všetok materiál na cielenú kampaň a upozorní klientov z našej databázy hľadajúcich.

Realizácia

5. OBHLIADKY NEHNUTEĽNOSTI

Profesionálna prezentácia nehnuteľnosti a záznam o obhliadke, aby bolo známe kto Vašu nehnuteľnosť navštívil.

6. PODPIS REZERVAČNEJ DOHODY

Ide o dohodu, ktorá je trojstranná (kupujúci, predávajúci a sprostredkovateľ). Táto dohoda obsahuje podmienky a prísľub pre uskutočnenie kúpi/predaja nehnuteľnosti. V tejto dohode je uvedené cena za akú sa dohodol predaj nehnuteľnosti, čas do kedy sa predaj uskutoční a výška rezervačného poplatku.

7. NAJVÝHODNEJŠIE HYPOTÉKA

Pomôžeme zabezpečiť bezplatne to najvýhodnejšie financovanie zo všetkých bánk. Profesionál na hypotekárne financovanie zabezpečí rýchly a bezproblémový priebeh.

8. PRÁVNE ZABEZPEČENIE ZMLÚV

Makléri u nás nevyužívajú nedostatočné a všeobecné vzorové zmluvy, ako sa to robí v niektorých kanceláriách. Naši právnici so špecializáciou na realitné právo zabezpečia bezpečné a profesionálne vypracované zmluvy.

Realitný maklér koordinuje celý proces a komunikuje až po samotné podpisovanie pred notárom.

9. PREVOD FINANČNÝCH PROSTRIEDKOV

Doba „kešu“ je už dávno za nami a je potrebné využívať bezpečné metódy prevodu ako napríklad notárska úschova alebo vinkulovaný účet v banke

10. PROTOKOLÁRNE ODOVZDANIE NEHNUTEĽNOSTI

Protokolárne odovzdanie nehnuteľnosti spočíva v zdokumentovaní stavov meračov elektriny, tepla, plynomerov, vodomerov. Tento dokument obsahuje aj ďalšie náležitosti, ako záznam o počte kľúčov..

 

Po týchto 10 bodoch sme prešli celým predajom a môžete sa spokojne nasťahovať do nového bývania. S našou pomocou získate vysnívané bývanie rýchlo a bezpečne.

Ak máte nejaké otázky, alebo potrebujete pomôcť kontaktujte nás. info@promreal.sk