Your search results

Ako pripraviť nehnuteľnosť

Zverejnil Michal v 9. júna 2016
| 0

Prečo treba nehnuteľnosť na predaj, prenájom pripraviť? Pripravená nehnuteľnosť sa lepšie predáva, a to je prvoradým záujmom predávajúceho.

Ako na to?

Je dôležité daný priestor odosobniť. V miestnostiach by nemali byť fotografie, obrazy, osobné veci, diplomy, pohľadnice.. Je dobré nahradiť ich obrázkami vše
obecnými.

Daný priestor je nutné vyčistiť od nepotrebných vecí. Priestor by mal pôsobiť vzdušne a ľahko. Je preto vhodné odstrániť starý nábytok. Mohutné zostavy zmenšujú priestor.

Untitled-1
Untitled-3
Odporúčam priestor vymaľovať. Farebnosť by mala byť v neutrálnych farbách.. vhodná farba vie dodať priestoru teplo. Biele steny pôsobia príliš sterilne. Odporúčam vymaľovať všetko čo namaľovať potrebuje – vrátane dverí, zárubne, trúbky..

Zvážiť vykonanie drobných opráv, ktoré môžu zvýšiť hodnotu.Medzi takéto patria najmä: výmena žiaroviek, prebrúsenie drevenej podlahy, vodovodné batérie, kúrenie..

Nasleduje čistenie domácnosti. Prípadne využiť služby profesionálov.Ja ako žena odporúčam zamerať sa na kúpeľňu a kuchyňu. V kúpeľni odstrániť osobné veci, drogériu. Doplniť kvety pripadne sviečky..tie zútulnia každé miesto. V kuchyni namaximum vyčistiť všetky spotrebiče a riad. Linka čistá bez zbytočných drobností. V spálni vkusne ustlaná postel s niekoľkými vankúšmi. Opäť odporúčam doplniť dekoráciami.

Takto pripravený priestor na kvalitnom zábere isto osloví 🙂

Vidíte ten rozdiel?

Untitled-2
Untitled-4

Text, Homestaging: Martina Bratová

Ing. Michal Kolenčík – CEO, Realitný poradca

Rád poradím a pomôžem aj Vám s Vašou nehnuteľnosťou

Porovnaj nehnuteľnosti