Your search results

Ako nafotiť nehnuteľnosť

Zverejnil Michal v 25. septembra 2016
| 0

Ak ste z ľudí čo majú viac času a chcete sa seriózne venovať predaju/prenájmu svojej nehnuteľnosti. Musíte ešte pred množstvom ďalších marketingových aktivít čo možno najlepšie odfotiť nehnuteľnosť. Fotografovaniu by sme mali venovať náležitú dôležitosť a čas, lebo fotografie sú jeden z prvých klúčových prvkov ako môžete klienta zaujať.

Zásadne musíte fotiť v čo možno najlepšom dennom svetle. Treba mať napamäti orientáciu bytu na svetové strany a samozrejme predpoveďou počasia. Pri niektorých nehnuteľnostiach treba na nafotenie aj dlhšie časové obdobie pre kvalitnú fotografickú dokumentáciu. Netreba zabúdať na fázy dňa, kedy je slnko kolmo nad nami a kedy sú najkrajšie (tzv. najteplejšie) farby.  Fotografovať by sme mali z podrepu z miest, kde dosiahneme čo najväčšiu šírku záberu a nie na horizontálne snímanie.

Jednou zo základných vecí o čo by sa mal fotograf snažiť je nielen dokumentovanie, ale aj zvolenie správnej perspektívy a kompozície. Pri fotení menších izieb najčastejšie kúpeľní a toaliet vo veľa prípadoch nepostačuje klasický objektív aby sme mohli zachytiť celú miestnosť. Širokouhlý objektív (tzv. rybie oko) má však aj svoje nevýhody skresľuje pohľad, miestnosť môže pôsobiť pre neznalého potencionálneho klienta veľmi malo na fotografiách a tak ho odradiť.

Častý problém môže byť pri používaní automatického nastavení zaostrovania, uzávierky a clony. Pri fotení miestností s oknom, keď nám na fotke môžu vzniknúť presvietené (tzv. prepálené) časti v okne a veľmi tmavé okolie. Jedným z najjednoduchších riešení je zaostriť si zrkadlovku mimo centra záberu, alebo upraviť kompozíciu.

Po nafotení treba s fotografiami spraviť základnú úpravu ak využívame bezstratový formáty (RAW) aj konverziu do správneho formátu. Fotografie po korekcii následne zmenšíme do menších rozmerov určených na internet. Mnohokrát si klienti môžu prezerať Vašu nehnuteľnosť s pomalším internetom, na tablete, alebo mobile.

Správne nafotenie nehnuteľností je jednou zo základných vecí čo by mal profesionálny realitný agent ovládať. Lacných realitných maklérov čo Vám prídu nafotiť byt s mobilom radšej hneď posielajte preč a nájdite si seriózneho makléra, ktorý Vám poskytne kvalitné služby.

V tomto článku sme sa nevenovali pred prípravou pred samotným fotením nehnuteľností, home stagingu, ani foto technike ani množstvu ďalším dôležitým veciam. Podrobnejšie sa im budeme venovať v ďalších článkoch. Ak Vás tento článok zaujal môžete ho zdielať, alebo sa prihlásiť do odoberanie noviniek dolu pod článkom.

Ing. Michal Kolenčík – CEO, Realitný poradca

Rád poradím a pomôžem aj Vám s Vašou nehnuteľnosťou

  • Vyhľadávanie podrobnejšie

    0 € do 1.000.000 €

Porovnaj nehnuteľnosti